ART / Etchings etc / Copper engraving 7437042
*
nr 743 7042
COPPER ENGRAVING
Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59,
Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59
Estimate:
2000
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday February 27 2012
at 17:31:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
27/2 08:43:00
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karta över italien kopparstick
-
8290 ETCHINGS
2 pcs, Mas-Olle, outer dimensions including frame:..//
Auction ends
in two days
26 jan at 20:37
-
8361 COLOUR ETCHING
Ulla-Monica Lindberg (b. 1923), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
in two days
26 jan at 20:04
-
1007 COLOUR ETCHING
Zao Wou-Ki (b. 1921). Signed, numbered 189/200, da..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:12
*
COPPER ENGRAVING
Read more about Grafik
nr 743 7042
COPPER ENGRAVING
Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59,
Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59
| Estimate: | 2000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1500 |
| Auction date: |
Monday February 27 2012 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 27/2 08:43:00 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karta över italien kopparstick
-
8290 ETCHINGS
2 pcs, Mas-Olle, outer dimensions including frame:..//
Auction ends
in two days
26 jan at 20:37 -
8361 COLOUR ETCHING
Ulla-Monica Lindberg (b. 1923), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
in two days
26 jan at 20:04 -
1007 COLOUR ETCHING
Zao Wou-Ki (b. 1921). Signed, numbered 189/200, da..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:12



